Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
Rozwiń swoją firmę

Faktoring – Żywiec

Jeśli zależy Ci na stabilnej sytuacji finansowej Twojej firmy, to nie pozwól, aby długi Twoich kontrahentów wpłynęły na Twoje płynności finansowej. Skorzystaj z naszych usług faktoringu i uzyskaj natychmiastowe środki finansowe za swoje nieuregulowane faktury.

image
image
image
image
image
image
image
image
image

W efekcie na opłacenie faktur często czekają przez nawet kilka miesięcy, które znacznie wpłynąć mogą na płynność i możliwości finansowe przedsiębiorstwa. Każdorazowe wystawienie faktury wymaga rozliczenia z Urzędem Skarbowym, co generuje koszty, które nie są na bieżąco pokrywane z tytułu opłacenia zamówienia przez klienta. Faktoring pozwala na odsprzedanie faktur pośrednikowi, który pokrywa ich wartość, dzięki czemu niezapłacone zobowiązania finansowe klientów nie wpływają negatywnie na działanie przedsiębiorstwa i jego wypłacalność.

Faktoring – jak wygląda przekazanie faktur pośrednikowi?

Faktoring to usługa, która świadczona jest na podstawie umowy faktoringowej podpisanej pomiędzy dwoma podmiotami:

 • faktorem pokrywającym zobowiązania finansowe partnerów biznesowych przedsiębiorstwa,
 • przedsiębiorstwem zlecającym wykonanie usługi faktoringowej.

Na podstawie zawartej umowy przedsiębiorca otrzymuje środki wynikające z kosztów faktury, a faktura przechodzi na faktora, który uiszczenia zawartych na niej sum w określonym terminie. W zależności od rodzaju faktoringu przedsiębiorca może, ale nie musi, ponosić odpowiedzialności za niewypłacalność swojego partnera.

Rodzaje faktoringu – pełny, niepełny mieszany

Jednym z najważniejszych aspektów, który powinien być brany pod uwagę decydując się na usługi faktoringowe jest wiarygodność partnera biznesowego lub klienta. W zależności od tego, jakim domniemanym kapitałem dysponuje spółka, wybrać można następujące rodzaje faktoringu:

 • pełny, który polega na tym, że przedsiębiorstwo w pełni odpowiada przed faktorem na wypadek niewypłacalności swojego klienta,
 • niepełny polegający na tym, że odpowiedzialność za niewypłacalność przejmuje na siebie faktorant,
 • mieszany, który łączy w sobie warunki wyżej wymienionych rodzajów – czyli faktor odpowiada za niewypłacalność klienta jedynie do pewnego stopnia.

Decydując się na faktoring warto rozważyć najkorzystniejsze i najbezpieczniejsze opcje zabezpieczające interes przedsiębiorstwa. Pokrywanie kosztów niezapłaconych faktur na duże kwoty jest niemałym wydatkiem jednak wybierając niewłaściwą ofertę faktoringową można doprowadzić firmę do bankructwa na wypadek niewypłacalności jej klienta. Wybierając faktoring warto jest skorzystać z oferty doświadczonych doradców posiadających wiedzę z zakresu sprawnego i efektywnego zarządzania finansami, dzięki temu zapewnisz swojemu przedsiębiorstwu bezpieczeństwo funkcjonowania na rynku.

Dlaczego warto nam zaufać?
Doświadczenie
Wieloletnie doświadczenie gwarancją zaoferowania najlepszych propozycji.
Sieć kontaktów
Współpraca z bankami i instytucjami pozwala na oferowanie optymalnych warunków.
Skuteczność
Gwarancja przyznania finansowania ze względu na kilkaset wcześniejszych realizacji.
Korzystne warunki
Odpowiednia forma kredytowania i dobór wygodnych rat do spłaty.

Czy faktoring jest drogi?

Ceny faktoringu zależą od wybranego rodzaju świadczonej usługi a także oferty wybranych faktorów. Najkorzystniejsze oferty pobierają niewielką prowizję a jednocześnie stanowią zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności Twojego partnera, co czyni je wręcz doskonałym wyborem. Czynniki, które mają wpływ na cenę faktoringu to:

 • odpowiedzialność faktora za niewypłacalność partnera biznesowego,
 • wartości faktur,
 • jawność umowy – może być ona utajniona, jawna lub półotwarta,

Ceny faktoringu mogą się między sobą różnić, dlatego pragnąc wybrać dopasowaną do swoich potrzeb ofertę warto zdecydować się na konsultacje i doradztwo świadczone przez naszych profesjonalistów. Nasze usługi świadczymy przedsiębiorcom z Żywca przedstawiając najkorzystniejsze oferty faktoringowe na rynku – serdecznie zapraszamy!

Faktoring Żywiec – wybierz najlepszą ofertę faktoringową!

Faktoring w Żywcu to usługa, która świadczona jest przez wielu pośredników i instytucje finansowe. Mnogość dostępnych na rynku opcji wcale nie wpływa jednak na łatwość podjęcia decyzji, dlatego rekomendujemy skorzystanie z usług doradczych naszych specjalistów. Dysponujemy najnowszymi i najbardziej atrakcyjnymi ofertami usług faktoringowych w Żywcu, dlatego kontaktując się z nami zyskujesz możliwość poznania najbardziej aktualnych ofert faktoringu a także obowiązujących je warunkach. Zadbaj o płynność finansową swojego przedsiębiorstwa i wybierz dostosowane do Twoich potrzeb usługi faktoringowe.

Gdzie nas znajdziesz?
image
Zadzwoń do nas!
Lub zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie!


  Darmowa porada online - wideokonsultacja
  Zapraszamy naszych klientów - adres głównego biura
  bni
  image
  bni connect

  Szukasz kredytu ale nie wiesz od czego zacząć? Zobacz nasz krótki materiał wideo

  Skontaktuj się z nami