Strona wykorzystuje ciasteczka by świadczyć usługi na najwyższym poziomie Polityka prywatności

Rozumiem
szczęśliwe zakończenie

Leasing – Żywiec

Moce przerobowe przedsiębiorstw i zapotrzebowanie na urządzenia oraz zaplecze techniczne pozwalające na ich zaspokojenie niejednokrotnie przewyższają kapitał nawet największych marek.

image
image
image
image
image
image
image
image
image

Zakup wielu urządzeń takich jak samochody, pojazdy innego typu czy też maszyny budowlane i przemysłowe nie zawsze jest konieczny – przedsiębiorcy mogą sięgnąć po wygodne rozwiązanie jakim jest leasing. Leasing pozwala na użytkowanie wziętego od leasingodawcy urządzenia na własnych warunkach a koszty rozliczenia za użytkowanie rozkładają się na miesiące i lata, dając możliwość późniejszego wykupu urządzenia poprzez uiszczenie końcowej opłaty. Sprawdź oferty leasingowe dostępne w Żywcu!

Leasing – dla kogo, po co i dlaczego?

Leasing to usługa dedykowana przedsiębiorcom mającym zapotrzebowanie na kosztowne zaplecze techniczne, którego wartość, przy pokryciu jej z własnego kapitału, mogłaby zaburzyć płynność finansową spółki i narazić ją na niestabilność. Leasing umożliwia pełnoprawne użytkowanie wziętych w leasing urządzeń a nawet, w wybranych przypadkach, wliczenie ich w środki trwałe przedsiębiorstwa. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa i świadczonych przez nie usług lub produkcji określonych przedmiotów, urządzenia, które mogą zostać wzięte w leasing, są różne. Do najważniejszych z nich zaliczane są jednak z pewnością samochody osobowe (często całe floty firmowe), samochody ciężarowe i dostawcze, maszyny przemysłowe oraz wiele innych urządzeń technicznych. W Żywcu leasing oferowany jest przez najróżniejsze instytucje finansowe, dlatego jeśli nie wiesz, na którą ofertę się zdecydować, żeby była ona dla Ciebie najkorzystniejsza, skorzystaj z naszego profesjonalnego doradztwa!

Leasing finansowy czy operacyjny? Podejmij słuszną decyzję!

Leasing przybrać może dwie formy, które stanowią jego dwa odrębne rodzaje i mogą mieć kluczowe znaczenie dla płynności finansowej całego przedsiębiorstwa, dlatego warto poznać różnice pomiędzy nimi i wybrać ten z nich, który najlepiej odpowiada na Twoje potrzeby. Najważniejszą różnicą występującą pomiędzy leasingiem finansowym a operacyjnym jest wliczenie

 • leasingowanego produktu w środki trwałe:
 • leasingobiorcy w przypadku kapitałowego (finansowego),
 • leasingodawcy w przypadku kapitału operacyjnego (bieżącego).

Polscy przedsiębiorcy zdecydowanie częściej wybierają leasing kapitałowy, co wynika stąd, że użytkowane pojazdy, ich serwisowanie oraz utrzymanie w dobrym stanie technicznym, dzięki wpisaniu w środki trwałe przedsiębiorstwa, mogą być wliczane również w jego koszty. Leasing, niezależnie od rodzaju, pokrywany jest miesięcznie w określonej stawce jednak w przeciwieństwie do kredytu możliwym jest wniesienie określonej umową opłaty wstępnej oraz wspólne ustalenie z leasingodawcą wartości wykupu urządzenia. Dużym atutem leasingu (w dowolnej jego formie) jest to, że decydując się na taką możliwość zyskujesz wiedzę dotyczącą ceny wykupu urządzenia z góry, dzięki czemu nie musisz mieć żadnych obaw związanych z tym, że po miesiącach wnoszenia opłat kwota wykupu będzie niewspółmiernie wysoka.

Dlaczego warto nam zaufać?
Doświadczenie
Wieloletnie doświadczenie gwarancją zaoferowania najlepszych propozycji.
Sieć kontaktów
Współpraca z bankami i instytucjami pozwala na oferowanie optymalnych warunków.
Skuteczność
Gwarancja przyznania finansowania ze względu na kilkaset wcześniejszych realizacji.
Korzystne warunki
Odpowiednia forma kredytowania i dobór wygodnych rat do spłaty.

Leasing czy spłata w ratach kredytowych?

Wybrane urządzenia i pojazdy jako przedsiębiorstwo nabyć możesz nie tylko poprzez leasing, ale również zaciągając kredyt. Warto jest jednak mieć na uwadze, że rata kredytu może rosnąć w zależności od oprocentowania i rośnie od całej wartości danego przedmiotu. Decydując się na leasing, dzięki wniesieniu opłaty początkowej, zmniejszasz koszty, które będziesz miesięcznie ponosić, a dzięki temu, że umowa leasingowa podpisywana jest na kilka lat i pozwala Ci ona na wykup urządzenia w momencie, kiedy te już na siebie zarobiło. Niejednokrotnie zdarza się tak, że koszty leasingu (pomimo większych kosztów na początku i pod koniec umowy) były o wiele niższe niż rat kredytowych, dlatego zastanawiając się nad wyborem którejkolwiek z tych możliwości warto skorzystać z pomocy doradców i specjalistów, którzy wspomogą Cię w wyborze najkorzystniejszej oferty cenowej.

Od wielu lat świadczymy w Żywcu usługi doradcze z zakresu leasingów, kredytów i możliwości odzyskania płynności finansowej przedsiębiorstw – czujesz, że leasing to rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby? Skontaktuj się z nami i poznaj najatrakcyjniejsze oferty leasingu w Żywcu.

Gdzie nas znajdziesz?
image
Zadzwoń do nas!
Lub zostaw swój numer telefonu, a oddzwonimy do Ciebie!  Zapraszamy naszych klientów - adres głównego biura
  image
  ul. Stefanii Sempołowskiej 19,
  43-300 Bielsko-Biała
  bni
  image
  bni connect